Moje těhotenství - nejnovější příspěvky | Dětská jména.cz

Moje těhotenství - nejnovější příspěvky

Subscribe to zdroj Moje těhotenství - nejnovější příspěvky
Aktualizace: 1 hodina 1 min zpět

Dotaz

Po, 01/07/2019 - 17:51

Ahoj holky,

mám dotaz, jsem ve 14 týdnu těhotenství a pracuji jako vedoucí v jednom obchodě v obchodním centru. Mám 8hodinové směny a většinou cca po 3hodinách, když stojím mě začne bolet v podbříšku. Poprosila jsem mojí nadřízenou jestli bych si mohla na pár hodin sednout za kasu, když jsem tam sama, bohužel mi bylo řečeno, že v žádném případě to nejde a pokud svojí práci nezvládám, tak bych měla zůstat doma. Samozřejmě udělám co je nejlepší pro miminko, ale bojím se, že se doma unudím . Nemáte s tím někdo zkušenost? Vážně nejsou nějaké úlevy pro těhotné?

Moc děkuji za názory a rady a přeji vám krásný den Smile

Témata: jít na rizikové těhotenství?

var sklikData = { elm: "sklikReklama_59125", zoneId: "59125", w: 300, h: 300 };


Fórum: 14.týden těhotenství

Snídaně u částečně kojeného ročního dítěte

Ne, 12/09/2018 - 00:17

Dobrý den, neporadíte mi někdo, co dávat ke snídani roční holčičce, která je částečně kojená a částečně na UM? Zatím jsme ráno vždy nakojily a pak jsem jí udělala ještě 140 ml UM HIPP. Je to jediná dávka UM za celý den, jinam se mi ji nepodařilo nacpat. Pediatrička ale říkala, že máme už i k snídani dávat nějaké další jídlo. Ale když nakojím, pak jí dám UM a pak jí jdu ještě chystat např. půlku rohlíku s Lučinou, tak to trvá šíleně dlouho, než si takovouhle tříchodovou snídani odbudeme, zvlášť když potvůrka stávkuje a nechce si lahvičku držet sama. Jinak už jsme normálně na příkrmech - zhruba kolem 10h má přesnídávku, 4x týdně přesnídávku s jogurtem, kolem půl jedné oběd - maso/zelenina/příloha - aktuálně dáváme 250 g, kolem půl čtvrté odpol svačina - většinou pečivo s něčím + čerstvá zelenina, jednou týdně sladká svačina (domácí koláč, vánočka) a kolem šesté má kaši HIPP cca 210 ml. Jinak po dopol svačině, před odpol svačinou a po večeři ještě přikojuji. Předem děkuji za jakoukoli radu, zkušenost.

Témata: Jídelníček

var sklikData = { elm: "sklikReklama_59125", zoneId: "59125", w: 300, h: 300 };


Fórum: Dotazy

Neztloustnu po Agolutinu?

Čt, 11/15/2018 - 20:26

Zdravím Smile Dneska jsem dostala 1.davku agolutinu, bojim se ze priberu. Přibírá se po něm nebo ne?

Témata: 3 mesice bez menstruace

var sklikData = { elm: "sklikReklama_59125", zoneId: "59125", w: 300, h: 300 };


Fórum: Dotazy

FOTO TESTŮ

Čt, 11/08/2018 - 10:13

Ahoj všem, holky máte nějaké zkušenosti s těmito testy? První dva Mamatest (dělala jsem v pondělí), druhé dva testy z Tety (prováděné včera a dnes ráno). Jsem cca 4+4tt. Neznají se Vám proužky slabé? Děkuji

var sklikData = { elm: "sklikReklama_59125", zoneId: "59125", w: 300, h: 300 };


Plánujeme miminko: Těhotenské testyTěhotenství: 4.týden těhotenství

Na plísně s pampeliškou

St, 10/24/2018 - 14:58
RSS zdroj - Moje těhotenství.cz

Přejídání, nezdravý životní styl, málo pohybu…ideální spouštěč nemoci, která nebolí, necítíme ji. Jednoho dne na nás koukne, zasvědí a máme zaděláno na problémy. Ano, máme na mysli plísně. Jeden z největších fenoménů naší doby. Jsou všudypřítomné a boj s nimi nemá vždy jasného vítěze. A zejména v předvánočním období, kdy naše zažívací trakty očekávají přísun nadměrného množství sladkého cukroví a jiných dobrot. Vytváříme si tím optimální podmínky pro vznik plísní.

Jak už to na světě bývá, není vše černobílé. Jsou hodné a méně hodné plísně. Ty hodné máme rádi, ty nehodné poznáme až v čase, kdy nás obtěžují a mohou způsobit různé zdravotní komplikace. Co s tím?

Vzpomeňte si, když jsme byli malí. Trhali jsme pampelišky a dělali si z nich trumpety. Některé pískali více, některé méně. A ta hořká chuť v puse!!! Nevědomě jsme se léčili už jako děti. Hořčiny v pampelišce způsobují onu nezaměnitelnou chuť a zároveň účinně bojují proti plísním. Jsou jejich velkým nepřítelem a naším oddaným bojovníkem. Zjednodušeně, když hořčina narazí na plíseň, spálí ji a způsobí tím její likvidaci. Mimo jiné má pampeliška příznivé účinky na očistu našich jater a močových cest.

Pampeliška je krásná a léčivá bylinka, zářivě žlutá jako slunce. Mnozí ji mají za plevel a snaží se jí všemocně zbavit, aniž by tušili její úžasnou sílu. Až půjdete na jaře po louce, rozhlédněte se. Uvidíte malé sluníčka v trávě. Opatrně ji utrhněte a ochutnejte. Hodí se do i do jarního lidské tělo čistícího salátu. A co dělat v zimě, když pampelišky spí pod sněhovou pokrývkou? Pokud jsme si natrhali a usušili bylinku na jaře, máme vyhráno. Nasypte ji do hrníčku, zalijte vřící vodu a těšte se na výtečný pampeliškový čaj. Dalším výborným řešením je použít extrakt z bylinky, který je Vám dostupný po celý rok ve formě kapek. Cenné látky v bylinných kapkách jsou extrahovány z čerstvého očištěného kořene pampelišky po dobu několika týdnů. Následně je macerát filtrován z hlediska nečistot a naplněn do tmavých lékovek zamezujících degradaci obsažených látek. Tímto lze uchovat naše kamarádky “hořčiny” po dobu několika let. Mít pampelišku v lékárničce se opravdu vyplatí!

S úctou Vaše pampelišky z biodruzstvo.cz

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});


Michalka ve školce,Gábinka 5 měsíců

Út, 09/11/2018 - 13:56

Ahojte,tak se po nějaké době zase hlásíme Smile Michalka už je velká holka,začala minulý týden chodit do školky a moc se ji tam líbí Smile Příští měsíc už slaví 3roky,jsem trochu smutná,jak rychle to uteklo..Gábinka měla ke konci srpna už 5měsíců a už se začala minulý týden otáče sama na bříško a říkat ,,mama" Smile Už baští i zeleninku a moc ji chutná,je větší jedlík než byla Miška jak miminko.Ale ve školce se prý hodně rozjedla. Přidávám zase nějaké fotečky. A JAK SE MÁTE VY A CO VAŠE DĚTI? Pochlubte se i fotkama.Mějte se.Ahoj.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_59125", zoneId: "59125", w: 300, h: 300 };


Test 27.8.

Po, 08/27/2018 - 20:08

Ahoj holky, vidite jednu carku, nebo dve? Díky moc

var sklikData = { elm: "sklikReklama_59125", zoneId: "59125", w: 300, h: 300 };


Plánujeme miminko: Těhotenské testy

Baby lux už nikdy

Pá, 08/17/2018 - 11:57

  Kočárek babylux white nejhorší kup co můžete udělat. Zadní kolečka háčí o podvozek kdykoliv zatáhnete a rukojeť močárku. Nevyjedete na chodník nesjedete po kolejnici do sklepa. V 5 měsících je malýmu korba malá (má 7 kg, 68 cm) a vnitřní podložka (2 cm matrace) je menší než korba, takže malej má buť hlavu, nebo nožičky na lepence. Navíc je ta madračka z neprodyšného materiálu, takže je malej neustále durch spocenej. Opěrka za hlavou je plastová a dost "vachrlatá" když se malej moc vrtí, sama se mu složí pod hlavou nebo se s ním vikle. Stříška nejde polohovat, je buť dole, nebo nahoře. Když chcete stříšku sklopit, musíte stisknout 2 postranní tlačítka naráz a to někdy jde dost těžko, takže když malej pláče, tak než se k němu dostanu tak má záchvat zuřivosti. :cert: stejný problém je s odepínáním korby. Idealní je stlačit obě tlačítka naráz a zvednout korbu...ale to se mi teda ješte nepodařilo :think: možná mám krátký ruce. Jak už tady někdo zmínil,tak naplněný fusak dře o kola, takže jestli si někdo maloval, že tam dá nákup, tak má smůlu. Leda, že by jste šli jen pro rohlíky a mlíko. Lol Taky je potřeba dávat pozor na brzdu, jestli je pořádně docvaklá, už se mi stalo, že se do kočáru opřel vítr a brzda se odjistila a kočár se i s malým rozjel do škarpy, kde se i s malým převrátil. 8o a abych nebyla jen u negativ, hezky se s ním jezdí po obchodu. S těmi otočnými koly se otočíte o 180 °prakticky na místě. Na trávě ale budete mít velký problémy jej uržet, aby se nepřevrátil. Prostě kup století...kupovala jsem ho v eshopu Motýlek. Uváděli 14 dní dodací lhůtu. A si říkám 3 týdny před porodem ho objednám a cajk. No ale to sem se šeredně zmýlila. Dodali do snad až za měsíc. 3x jsem reklamovala podvozek a nakonec jsem vyfásla podvozek Largo, kterej háčí o zadní kola úplně stejně jako white lux. :potlesk:

  var sklikData = { elm: "sklikReklama_59125", zoneId: "59125", w: 300, h: 300 };


  Dítě: Pátý měsícRodina: MateřskáTémata: kočárek

  Pár novinek od nás

  Čt, 08/16/2018 - 17:10

  Ahoj,
  nevím, jestli si mně tady ještě někdo pamatujete, protože jsem zde už hodně dlouho nebyla. Před osmi lety jsem byla ve skupince Květinky 2010.
  Od té doby utekla spousta času a změnilo se spoustu věcí. Teď aktuálně jsem už téměř 17 měsíců trojnásobnou maminkou desetiletého Honzíka, osmiletého Tomáška a nejmladšího Danečka, který se narodil 18. března 2017 s váhou 2980 g a délkou 48 cm.
  Porod byl vyvolávaný v 38+3 tt. pro podezření z infekce v mém těle (do porodnice jsem sice nejela s porodními bolestmi, ale necítila jsem se dobře a už nějakou dobu jsem měla příznaky preeklampsie, které můj gynekolog bohužel moc neřešil).
  Porod proběhl rychle a bez problémů, i když ta poslední půlhodinka před samotným tlačením byla myslím nejbolestivější půlhodinou ze všech mých třech porodů. Ale odměna stála za to - zdravý syn Daniel :-).

  Po porodu u mě nastaly docela vážné komplikace. Z očistků se zjistilo, že jsem měla těžkou infekci plodových obalů, která pak v mém těle způsobila poporodní sepsi (horečky, třesavka, zimnice, úplně špatné laboratorní hodnoty krve i moči, kde jsem měla bílkovinu na tři křížky a při interním vyšetření pak zjistili, že mám i zánět průdušek). Pomocí kombinace dvojích silných antibiotik (Amoksiklav a Gentamicin) se lékařům podařilo dostat můj stav pod kontrolu a pomalu se to obracelo k lepšímu.
  V porodnici jsme byli s Danečkem dva týdny. Celou dobu mě drželo nad vodou vědomí, že je syn v pořádku a děkovala jsem bohu za to, že jsem jela do porodnice za pět minut dvanáct a že mně tam porod vyvolali dřív, než se stihl Daneček nakazit infekcí.

  První tři měsíce Danečkova života byly náročné. Když měl čtyři týdny, přestal náhle prospívat (plně jsem kojila) a stouply mu hodnoty novorozenecké žloutenky. Tak jsme skončili na 11 dnů v nemocnici na dětském, kde zjišťovali, proč tomu tak je. Spíš náhodou při rozboru moči přišli na to, že má zánět močových cest, takže v šesti týdnech dostával pět dnů antibiotika.
  Z vyšetření se nic vážnějšího nezjistilo a tak jsme z nemocnice odjížděli s doporučením, ať malého pořád převažuji ve dne v noci a jednou denně ho dokrmuji nutridrinkem Infatrini (stříkačkou).
  Bylo to šíleně stresující, každý týden jsme chodili k naší doktorce na převažování a ta pořád hlídala, zda přibírá podle tabulek. Až když pak měla o prázdninách dovolenou a nechala nám delší pauzu, tak jsem se uklidnila a Daneček začal prospívat, takže jsem mohla úplně vysadit dokrm a od té doby jsem plně kojila.

  Kromě toho jsme od 8 týdnů do 5 měsíců cvičili Vojtovku kvůli predilekci hlavičky a velkým záklonům. Cvičení mu hodně pomohlo a možná díky němu se pak začal hodně rychle motoricky vyvíjet. V 8 měsících začal lézt po čtyřech a poprvé se posadil, v 8,5 měsících začal stoupat u nábytku, v 9 měsících ho začal obcházet a v 11,5 měsících udělal své první samostatné krůčky. A od té doby se prakticky nezastavil. Je neuvěřitelně rychlý a čilý :-).

  Je to naše neplánované zlatíčko a jsme rádi, že ho máme. Když se manžel před dvěma lety dozvěděl, že jsem těhotná, tak se tomu bránil a posílal mě na potrat. Ale to jsem rezolutně odmítla a protože byla všechna vyšetření během těhotenství v pořádku, tak se s tím postupně smířil. A dnes je taky rád, že je Daneček s námi .

  Pokusím se vložit nějaké fotky.

  var sklikData = { elm: "sklikReklama_59125", zoneId: "59125", w: 300, h: 300 };


  Rodina: MateřskáTémata: Po dlouhé době pár novinek

  Je to duch nebo ještě čárka po revizi?

  Pá, 08/03/2018 - 15:19

  ahojte holky

  Jsem první měsíc bez hormonální antikoncepce,krvácení ze spádu bylo 5.7. Od revize jsem uz 4 měsíce.Je možné,že toto je jeste porevizní duch,nebo už je to nové těhotenství?Nebo mám jen rozhozené hormony?Ms jsem jeste nedostala

  var sklikData = { elm: "sklikReklama_59125", zoneId: "59125", w: 300, h: 300 };


  Plánujeme miminko: Těhotenské testy

  Pepíček

  So, 07/28/2018 - 22:43

  Zdravím všechny, kdo si na mě ještě po těch dlouhlých letech pamatuje.
  Konečně se i na mě štěstí usmálo a mám svoji lásku Pepíčka.
  Sice ten rozjezd byl trochu divočina, ale co bych pro něj neudělala.
  Posílám aktuální foto našeho miláčka

  var sklikData = { elm: "sklikReklama_59125", zoneId: "59125", w: 300, h: 300 };


  Kluby: Snažilky:CAR- IUI a IVFPlánujeme miminko: Otěhotnění-problémyTěhotenství: Termín poroduPorod: Můj porodNovorozenec: MiminkaDítě: Sedmý měsícRodina: Mateřská

  zánět vaječníků

  Čt, 07/19/2018 - 11:56

   Ahoj, před cca 14 dny jsem dobrala antibiotika, prodělala jsem akutní zánět vaječníků a vejcovodů. Stále mně ale pobolívá podbřišek. Dost jsem si vytrpěla a nechci aby se to opakovalo. Máte některá zkušenost s opakujícím se zánětem? Na kontrole po dobrání antibiotik bylo vše OK. Případně nemáte některá radu jak zánětu předcházet?

   var sklikData = { elm: "sklikReklama_59125", zoneId: "59125", w: 300, h: 300 };


   Kluby: Klub Zralých matek

   Dat lásku drobečkovy

   Pá, 06/08/2018 - 18:42

    Dobrý den hledám paní či slečnu která kvůli těžké životní situaci si nemůže ponechat miminko já a můj manžel chceme dat lásku a domov malému drobátku a naplnit jeho srdíčko štěstím a radostí můj email je andreaho@email.cz

    var sklikData = { elm: "sklikReklama_59125", zoneId: "59125", w: 300, h: 300 };


    Témata: Přímá adopce

    Volné vstupenky na Festival o těhotenství, porodu a rodičovství

    Út, 05/15/2018 - 10:08

     Pokud se chystáte na právě začínající Festival o těhotenství, porodu a rodičovství - www.respektkporodu.cz - v Praze a chcete mít vstupenku zadarmo, napište na náš mail info@tehotenstvi.cz
     Prvních 10 zájemců vyhrává Smile

     var sklikData = { elm: "sklikReklama_59125", zoneId: "59125", w: 300, h: 300 };


     Matyášek

     Pá, 05/11/2018 - 10:32

     Matyášek se narodil 7.5. v 38+3, měl 49cm 3380g. Ve 2 ráno mě zbudily bolesti před 4h jsem začala krvácet tak jsme volali sanitku. Pro pozitivního streptokoka mi po příjmu dali kapačku antibiotikama s tím že musím ležet ať stihnou dát za 4h další. Kolem půl 9 dokapala, pa. na mě koukla a bylo to na 4cm udělali přípravu a hned se to rozjelo. Po 9té to bylo na 8cm že píchnout vodu, potom začaly komplikace malému padaly ozvy tak mě otáčeli že zad na boky a ozvy žádné. Takže na čtyři dali mi kyslík a našly je ale byly slabé, volali primáře a já se snažila ať je co nejdřív venku. 9.15h se narodil je naštěstí úplně v pořádku. Po 72 hodinách jsme šli domů.

     var sklikData = { elm: "sklikReklama_59125", zoneId: "59125", w: 300, h: 300 };


     Porod: PorodNovorozenec: Nově narozená miminka

     Gabriela

     Po, 04/09/2018 - 14:03

     Ahoj,tak se jdu pochlubit naší druhou princeznou,Gabrielkou,která se nám narodila 26.3.2018 ve 12:47,46cm a 2910gr Smile Narodila se v 38+3tt po vyvolani.Od 36tt týdne jsem měla docela divoké ozvy,malá se dost vrtěla a byla divéká,tak mě celkem 3x hospitalizovali v nemocnici,ale většinou se to do 1-2dnů zlepšilo,tak mě pustili domů.Potřetí si mě tam nechaly už přes celý víkend a nakonec se rozhodly,že mi porod vyvolají,ať už se netrápím.Ráno v 9,15,hned mi začaly silné a krátké kontrakce,v 11 mi praskly vodu,kontrakce zesílily,ve 12 šílený tlak dole,sestřička mě vyšetřila a že už budeme teda rodit.Tlačení trvalo něco přes půl hodiny a Gabka byla venku Smile Takže necelé 4 hodiny a princezna byla venku.Je to hodné miminko,jako byla Míša,pěkně kojíme,ale oproti Míše kojím mnohem více,Gabrielce se na prsu dost líbí Smile Zvládáme vše v pohodě,jen občas Míša dost zlobí,ale ségru přijala hezky Smile

     var sklikData = { elm: "sklikReklama_59125", zoneId: "59125", w: 300, h: 300 };


     Lukášek 8měsícu :-)

     Út, 04/03/2018 - 10:54

     29.3.oslavil Lukášek 8měsíc :-)Sedí,stojí.Říká nene a mama.Zoubky nemáme,kojíme :-)Je to usměvavý, šikovný chlapeček a moc ho milujeme!
     PS:moje první teplákovka,má spoustu chyb ale nositelná je Smile

     var sklikData = { elm: "sklikReklama_59125", zoneId: "59125", w: 300, h: 300 };


     Kluby: Červenecčátka 2017

     2 čárky na testu - štěstí na dosah

     Ne, 03/04/2018 - 09:24

      :h: 

      var sklikData = { elm: "sklikReklama_59125", zoneId: "59125", w: 300, h: 300 };


      Těhotenství: 3.týden těhotenstvíTémata: otěhotnění

      Minecraft nálepky se líbí každému dítěti!

      St, 02/21/2018 - 10:01
      RSS zdroj - Moje těhotenství.cz

      Že výzdoba bytu může být i zábava, dokazuje eobchod Mixpix.cz, který nabízí originální nálepky ve tvaru čtverečku/pixelu. Lepením čtverečků jeden vedle druhého lze totiž vytvořit originální a netradiční motivy. Každé dítě si tak může vytvořit dekoraci do svého pokojíku přesně podle svých představ. Dlouhodobě jsou ale mezi dětmi nejoblíbenější motivy nálepek Minecraft.

      Čtvercové vinylové nálepky  se dají v e-obchodě Mixpix.cz koupit ve 40 různých barvách. Stačí si vybrat svou velikost nálepek a motiv, a váš domov nebo kancelář může vypadat například jako v klasické videohře. Aktuálně lze na Mixpix.cz vybírat ze 14 tematických kolekcí obsahujících přes 260 motivů, nebo si zakoupit sadu nálepek a  vytvořit si v online kreslícím programu svůj vlastní design.

       

      13. chromozom u miminka

      Út, 02/13/2018 - 19:15

      Má někdo podobné zkušenosti s tím, když má miminko 13. (Patauův) chromozom? Dozvěděla jsem se výsledky testu placenty a doktor mi sdělil tento problém. Předem děkuji všem za jakékoli informace...

      13. chromozom

      var sklikData = { elm: "sklikReklama_59125", zoneId: "59125", w: 300, h: 300 };


      Další jména pro kluka a holčičí jména:

      Dětský bazar