5. 11. 2020

Tlapková patrola hračky

Mezi dětmi je velmi oblíbený kreslený seriál Tlapková patrola hračky – anglicky Paw Patrol. Vznikl v roce 2013 v Kanadě. Hlavní postavy jsou šest štěňat Marshall, Rubble, Chase, Rocky, Zuma a Sky a chlapec Ryder. U nás se s nimi můžete setkat na obrazovkách TV Nova.

—————————————————————-

Tlapková patrola figurky

Hlavními figurky seriálu Tlapková patrola je šest štěňat a chlapec. Během svých dobrodružství se potkávají i s dalšími postavami a kamarády.

Ryder – Tlapková patrola

Asi desetiletý chlapec Ryder, který vede celou partu záchranářských štěňat. Rozhoduje, kdo půjde, do které mise a udílí rozkazy. Jeho charakteristické rysy jsou vlasy vyčesané nahoru, červeno-bílo-modrá mikina a „tlappad“ na zápěstí. Ryder jezdí na červeno-modro-bílé čtyřkolce.

Tlapkova Patrola Hracky Figurka Ryder
Tlapkova Patrola Hracky Auto Ryder

Marshall – Tlapková patrola

Štěně dalmatina s charakteristickými skvrnami na těle. Jeho povolání je hasič a záchranář. Nosí červenou hasičskou helmu a červený oblek s tryskami. Jeho auto je červené hasičské auto. Jeho charakteristický rys je nešikovnost. Pokaždé někde zakopne, nebo uklouzne.

Tlapkova Patrola Hracky Figurka Marshall
Tlapkova Patrola Hracky Auto Marshall

Rubble – Tlapková patrola

Figurka Rubbla představuje štěně amerického buldoka. Jeho poznávací barva je žlutá a je šikovný stavebník. Nosí žlutou stavební helmu, žlutý oblek, ve které je schován malý bagr. Rubble jezdí ve žlutém buldozeru.

Tlapkova Patrola Hracky Figurka Rubble
Tlapkova Patrola Hracky Auto Rubble

Chase – Tlapková patrola

Chase je policista, což se skvěle hodí k německému ovčákovi. Poznávací barva je policejní modrá. Chase nosí modrou policejní čepici, modrý policejní oblek, ve kterém skrývá megafon a reflektory. Chase má modré policejní auto s houkačkou a výstražným kuželem.

Tlapkova Patrola Hracky Figurka Chase
Tlapkova Patrola Hracky Auto Chase

Rocky – Tlapková patrola

Figurka Rockyho má představovat křížence. Poznávací barva je zelená. Nosí zeleno-bílou kšiltovku a zelný oblek, ve kterém skrývá drapák. Jeho vozidlem je popelářské auto. Je velmi šikovný a umí vše opravit.

Tlapkova Patrola Hracky Figurka Rocky
Tlapkova Patrola Hracky Auto Rocky

Zuma – Tlapková patrola

Zuma představuje labradorského retríva hnědé barvy. Poznávací barva Zumy je oranžová. Nosí oranžovou vodáckou přilbu a oranžový oblek, ve kterém ukrývá záchranářské vybavení. Jejím dopravním prostředkem je vodní vznášedlo, které se v případě potřeby umí změnit v ponorku. Její povolání je vodní záchranář.

Tlapkova Patrola Hracky Figurka Zuma
Tlapkova Patrola Hracky Auto Zuma

Skye – Tlapková patrola

Skye je pilotka vrtulníku a všeho co umí létat. Je to štěně Cockapoo. Její poznávací barvou je růžová. Nosí růžovou helmu, letecké brýle a růžový oblek s křídly a tryskami. Její velkou kamarádkou je Everest (sněžný husky). Nejčastěji ji uvidíte létat v šedivo-růžovém vrtulníku.

Tlapkova Patrola Hracky Figurka Skye
Tlapkova Patrola Hracky Auto Skye

Děj tlapkové patroly

Většina dobrodružství se odehrává v městečku Adventure Bay, které se nachází na pobřeží, případně v okolí městečka, nebo na moři. Město Adventure Bay vede starostka Goodwayová. V sousedním městečku Foggy Bottom je starosta Humdinger, který velice nerad prohrává a rád využívá podvod pro získání toho co potřebuje. Většinou ale špatně skončí a Tlapková patrola ho pak musí zachraňovat. Jeho mazlíčci jsou koťata s příznačným názvem Kočičí katastrofa, na které mají Tlapky alergii.

Tlapková patrola hračky

Pro splnění misí využívá Tlapková patrola další budovy, vozidla a plavidla. Napříkla hlavní je Tlapková patrola centrála ve které se schází celá parta před misí. Nebo mají na pláži Tlapková patrola hlídkovou věž. Využívají také Tlapková patrola kamion, cože je velké rozkládací auto, kterému říkají Tlapkátor a loď katamarán, kterému říkají Tlaptamarán. Dnes si naštěstí můžete vybrat z velkého množství hraček Tlapkové patroly. Děti vás za to budou milovat.

Tlapkova Patrola Hracky Centrala
Tlapkova Patrola Hracky Kamion

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.